Logo Dr Glowacki
Orły Medycyny doktor Głowacki
Orly Medycyny 2019
TWOJA OPINIA JEST DLA NAS
BARDZO WAŻNA
Orły Medycyny doktor Głowacki
Pacjent Przede Wszystkim
Laryngolog Krakow Pacjent przede wszystkim
PACJENT PRZEDE WSZYSTKIM

Poprzez indywidualne podejście do każdego Pacjenta, a także zbadanie jego problemu oraz oczekiwań i potrzeb, precyzyjnie ustalany jest plan chirurgiczny, co pozwoli na dokładne określenie metodyki operacji i zwiększeniu jej skuteczności.

Pacjent Przede Wszystkim
Poprawa jakości życia pacjenta
Leczenie chrapania Dr Glowacki
POPRAWA JAKOŚCI ŻYCIA PACJENTA

Dzięki dokładnej diagnozie i minimalnej ingerencjii chirurgicznej, oraz wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie otolaryngologii może znacznie poprawić się jakość i komfort życia Pacjenta.

Poprawa jakości życia pacjenta
Minimalna inwazyjność 2
Operacje Zatok Roman Glowacki
MINIMALNA INWAZYJNOŚĆ

Stosowane techniki mikrochirurgiczne, endoskopowe i minimalnie inwazyjne pozwalają na ustąpienie dolegliwości Pacjenta przy minimalnym okresie rekonwalescencji.

Ograniczenie Bolesności
Ograniczenie bolesnoci leczenia chirurg laryngolog
OGRANICZENIE BOLESNOŚCI PRZEBIEGU LECZENIA

Dzięki minimalnej inwazyjności zabiegów okres rekonwalescencji przebiega z łagodniejszymi dolegliwościami.

Najnowsze technologie
Leczenie zatok nowoczesne technologie
NAJNOWSZE TECHNOLOGIE STOSOWANE PODCZAS LECZENIA

W leczeniu używany jest najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, co pozwala na większą precyzję w diagnostyce oraz podczas wykonywania zabiegów operacyjnych.

Najnowsze technologie
previous arrow
next arrow

CHOROBY NOSA

JAKIE SĄ CHOROBY NOSA? KATAR / NIEŻYT NOSA

 

Katar zatokowy – inaczej nieżyt nosa i zatok przynosowych stanowi dość powszechną przypadłość. Najnowsze badania mówią, iż osoby dorosłe cierpią z powodu kataru oraz innych objawów wynikających z zapalenia błony śluzowej jamy nosowej oraz zatok przynosowych około 3 razy w roku. Niejednokrotnie takie objawy utrzymują się stale, są także powiązane z reakcjami alergicznymi.
W zależności od czasu trwania dolegliwości oraz przyczyny ich występowania, możemy mówić o zapaleniu zatok (ostrym lub przewlekłym). Nieleczone zapalenie może powodować powstawanie polipów, które dodatkowo zaburzają oczyszczanie zatok i pogarszają stan chorego.
Przewlekły katar może towarzyszyć także:
•    infekcjom bakteryjnym, grzybiczym,
•    chorobom ogólnoustrojowym jak alergia,
•    niedoborom odporności,
•  nieprawidłowością  anatomicznym, takich jak np. skrzywiona przegroda nosowa.

Choroby Nosa Dr Glowacki

NIEDROŻNOŚĆ NOSA

Niedrożność nosa oznacza stan, który utrudnia  wymianę powietrza przez nozdrza.
Stan ten określany jest potocznie przez pacjentów jako „zatkany nos” lub „zatkane zatoki”.
Częstą przyczyną niedrożnego nosa jest krzywa przegroda nosowa, a także przerost małżowin nosa,  które wymagają chirurgicznej korekcji.

Ograniczenie bolesnoci leczenia chirurg laryngolog

OPERACYJNE UDRAŻNIANIE NOSA

Prawidłowa drożność nosa szczególnie ważna jest w przypadku osób cierpiących na astmę oskrzelową. W sytuacji, kiedy powietrze nie przepływa przez nos, przez co nie jest odpowiednio oczyszczone, chory zaczyna częściej oddychać ustami i wdycha zanieczyszczone alergenami powietrze (np. pyłkami drzew, kurzem itp.) bezpośrednio do oskrzeli i płuc wzmagając reakcję alergiczną.

Celem poprawy oddychania przez nos wykonuje się zabiegi:
•    chirurgiczne prostowanie przegrody nosa (septoplastyka), zabieg operacyjny wykonywany w znieczuleniu ogólnym czyli w całkowitym uśpieniu, polega na wykonaniu cięcia wewnątrz dziurki nosa, więc nie pozostawia blizn na zewnątrz ciała. W trakcie operacji następuje usunięcie skrzywionych części przegrody nosa (chrzęstnej i kostnej) i po specjalnym opracowaniu, ponownym wszczepieniu już prostych fragmentów oraz ułożeniu przegrody symetrycznie w linii pośrodkowej. Inwazyjność operacji jest minimalna.
•    zabieg zmniejszenia małżowin nosowych metodą radiochirurgiczną (conchoplastyka RF). Najmniej inwazyjny i bardzo skuteczny zabieg poprawy drożności nosa to konchoplastyka metodą radiochirurgii.
•    operacja plastyczna nosa – wykonuje się w przypadku zaburzenia tzw. zastawki nosa co prowadzi do zwiększenia kąta rozwarcia zastawki.

Decyzję jaki rodzaj operacji będzie dla pacjenta najskuteczniejszy podejmuje lekarz w trakcie konsultacji i po wykonaniu dokładnej diagnostyki Pacjenta.

OPERACJA PLASTYCZNA NOSA

Operacja plastyczna nosa przeprowadzana jest w celach:
•    estetycznych – celem operacji jest zmiana kształtu nosa tak, aby był on zgrabny i proporcjonalny
•    medycznych – celem operacji jest rekonstrukcja struktury nosa, która została uszkodzona w wyniku urazu, chorób lub wad wrodzonych.

Najczęściej wykonuje się septoplastykę – zabieg laryngologiczny, którego celem jest wyprostowanie przegrody nosowej lub konchoplastykę, czyli plastykę przerośniętych małżowin nosowych.
W technice operacji stosuje się tzw. dostęp otwarty lub zamknięty.

Laryngolog dr n.med. Roman Głowacki wykonuje zabiegi w:

CENTRUM MEDYCZNE PROMED
Poradnia Laryngologiczna
ul .Rozrywka 24a
31-419 Kraków
tel. 12 412 10 01

Operacje Nosa Dr Glowacki
Administrowanie stroną: imagemed.pl