Logo Dr Glowacki
Orły Medycyny doktor Głowacki
Orly Medycyny 2019
TWOJA OPINIA JEST DLA NAS
BARDZO WAŻNA
Orły Medycyny doktor Głowacki
Pacjent Przede Wszystkim
Laryngolog Krakow Pacjent przede wszystkim
PACJENT PRZEDE WSZYSTKIM

Poprzez indywidualne podejście do każdego Pacjenta, a także zbadanie jego problemu oraz oczekiwań i potrzeb, precyzyjnie ustalany jest plan chirurgiczny, co pozwoli na dokładne określenie metodyki operacji i zwiększeniu jej skuteczności.

Pacjent Przede Wszystkim
Poprawa jakości życia pacjenta
Leczenie chrapania Dr Glowacki
POPRAWA JAKOŚCI ŻYCIA PACJENTA

Dzięki dokładnej diagnozie i minimalnej ingerencjii chirurgicznej, oraz wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie otolaryngologii może znacznie poprawić się jakość i komfort życia Pacjenta.

Poprawa jakości życia pacjenta
Minimalna inwazyjność 2
Operacje Zatok Roman Glowacki
MINIMALNA INWAZYJNOŚĆ

Stosowane techniki mikrochirurgiczne, endoskopowe i minimalnie inwazyjne pozwalają na ustąpienie dolegliwości Pacjenta przy minimalnym okresie rekonwalescencji.

Ograniczenie Bolesności
Ograniczenie bolesnoci leczenia chirurg laryngolog
OGRANICZENIE BOLESNOŚCI PRZEBIEGU LECZENIA

Dzięki minimalnej inwazyjności zabiegów okres rekonwalescencji przebiega z łagodniejszymi dolegliwościami.

Najnowsze technologie
Leczenie zatok nowoczesne technologie
NAJNOWSZE TECHNOLOGIE STOSOWANE PODCZAS LECZENIA

W leczeniu używany jest najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, co pozwala na większą precyzję w diagnostyce oraz podczas wykonywania zabiegów operacyjnych.

Najnowsze technologie
previous arrow
next arrow

O Mnie

Jestem specjalistą otorynolaryngologii – chirurgii głowy i szyi. Ukończyłem studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2007 zdałem egzamin specjalizacyjny z zakresu chirurgii głowy i szyi i uzyskałem tym samym tytuł specjalisty otorynolaryngologii. W 2012 roku pod kierownictwem prof. dr hab. Pawła Stręka obroniłem pracę doktorską pod tytułem „Wpływ obecności biofilmów bakteryjnych na wyniki leczenia chorych z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych” i uzyskałem stopień doktora nauk medycznych.  

Pasjonuję się wąską dziedziną medycyny jaką jest chirurgia endoskopowa zatok i podstawy czaszki oraz chirurgią plastyczną nosa. Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Rynologicznego (ERS) i Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy (EAFPS). Swoją wiedzę praktyczną z zakresu technik endoskopowych i chirurgii plastycznej nosa poszerzałem w trakcie wielu prestiżowych szkoleń i kongresów międzynarodowych min. w Mediolanie i Varese we Włoszech, u światowej sławy profesorów Pauolo Castelnuovo i Pietro Palma z Uniwersytetu Insubria, jak i w Holandii u prof. Gilberta Nolst Trenite z Academic Medical Center w Amsterdamie. Jest to wielki autorytet oraz autor książek z zakresu chirurgii plastycznej nosa. Doskonalenie w chirurgii plastycznej twarzy odbyłem również na międzynarodowym kongresie Nose&Face World w Rzymie zorganizowanym w 2012 roku przez International Federation of Facial Plastic Surgery Societies (IFFPSS), gdzie swoimi doświadczeniami dzielili się najbardziej utytułowani chirurdzy plastycy z całego świata. 

Od 2013 roku współpracuje z Kliniką Neurochirurgii w Krakowie pod kierownictwem prof. Marka Moskały w zakresie endoskopowych operacji nowotworów podstawy czaszki i mózgu oraz operacji w obrębie oczodołu. Ta współpraca zaowocowała powstaniem unikatowego w skali kraju zespołu operatorów wyspecjalizowanych w minimalnie inwazyjnych endoskopowych zabiegach wewnątrzczaszkowych (Endoscopic Endonasal Neurosurgery).

Również od 2013 roku rozpoczęła się moja współpraca z Kliniką Chirurgii Szczękowo – Twarzowej pod kierownictwem prof. Jana Zapały. Ta współpraca zaowocowała wprowadzeniem minimalnie inwazyjnej chirurgii endoskopowej w obszar operacji szczękowo – twarzowych i stworzenie wyspecjalizowanego zespołu operatorów. Od 2014 roku ściśle współpracuję także z prywatną Kliniką na Podhalu – Medical Clinic Podhale, gdzie wykonuje zabiegi endoskopowe, jak i szereg zabiegów w zakresie chirurgii jednego
dnia.

Specjalizuję się także w leczeniu zaburzeń oddychania w czasie snu (chrapanie i bezdechy). Wiedzę w tym zakresie zdobywałem na licznych międzynarodowych kongresach min. w Grecji, Szwajcarii i Francji. Zaliczam się do grona lekarzy szkolących w zakresie leczenia chrapania metodą radiochirurgii.

W 2009 roku odbyłem kurs balonikowania zatok przynosowych w Newcastle w Wielkiej Brytanii i tym samym otrzymałem uprawnienia do wykonywania tego rodzaju operacji. 

Jestem także członkiem konsylium onkologicznego Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie. Jestem autorem i współautorem wielu prac naukowych opublikowanych w piśmiennictwie polskim jak i zagranicznym. Uczestniczyłem w licznych krajowych i zagranicznych kongresach i sympozjach również jako wykładowca. Jestem również współautorem książki „Wybrane
zagadnienia z onkologii Głowy i Szyi” red. Jan Zapała, Grażyna Wyszyńska-Pawelec „

Roman Glowacki laryngolog chirurg nosa

Kontakt

Centrum Medyczne Promed logo
Szpital Rydygiera Kraków Logo

Umów Wizytę

Administrowanie stroną: imagemed.pl