BARDZO WAŻNA
Poprzez indywidualne podejście do każdego Pacjenta, a także zbadanie jego problemu oraz oczekiwań i potrzeb, precyzyjnie ustalany jest plan chirurgiczny, co pozwoli na dokładne określenie metodyki operacji i zwiększeniu jej skuteczności.
Dzięki dokładnej diagnozie i minimalnej ingerencjii chirurgicznej, oraz wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie otolaryngologii może znacznie poprawić się jakość i komfort życia Pacjenta.
Stosowane techniki mikrochirurgiczne, endoskopowe i minimalnie inwazyjne pozwalają na ustąpienie dolegliwości Pacjenta przy minimalnym okresie rekonwalescencji.
Dzięki minimalnej inwazyjności zabiegów okres rekonwalescencji przebiega z łagodniejszymi dolegliwościami.
W leczeniu używany jest najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, co pozwala na większą precyzję w diagnostyce oraz podczas wykonywania zabiegów operacyjnych.
Badania dotyczące chrapania pokazują nam, jak popularnym jest ono zjawiskiem. W Polsce aż 22% osób utrudnia sen swojemu partnerowi właśnie z powodu uciążliwego chrapania. Według zebranych informacji szacuje się, że osoba, której chrapanie partnera nie pozwala zasnąć, spędza średnio dwa lata życia leżąc i czekając na sen. Zdarza się, że nocne odgłosy są powodem kłótni między małżonkami. Badania przeprowadzone w latach dziewięćdziesiątych udowodniły, że problemy z erekcją występują częściej u mężczyzn, którzy cierpią na chrapanie lub bezdech senny.
Rzadziej chrapią kobiety. Problem ten stwierdza się u 5% kobiet do 30. roku życia, podczas gdy w tej grupie wiekowej chrapie aż 20% mężczyzn. Ilość zwiększa się wraz z wiekiem. Warto więc zapobiegać chrapaniu, a przede wszystkim zdiagnozować jego przyczynę. Mimo, że większość osób chrapiących nie cierpi na poważne zaburzenia, faktem jest to, że w nocy przeszkadzają domownikom w zaśnięciu. Ponadto powietrze, któremu trudniej przedostać się do płuc, niedostatecznie dotlenia organizm.
Jeśli śpimy sami, a rano notorycznie boli nas głowa i czujemy się zmęczeni, jest duże prawdopodobieństwo, że chrapiemy. Szansa zwiększa się, jeżeli stając na wadze stwierdzamy dużo
więcej kilogramów, niż powinniśmy. Istnieje też szereg problemów natury laryngologicznej, które mogą przyczyniać się do chrapania. Warto więc udać się do specjalisty, aby sprawdzić, czy wydawane przez nas odgłosy można pokonać za pomocą nowoczesnej poduszki i gimnastyki, czy też konieczny będzie zabieg chirurgiczny w celu wyleczenia chrapania. Na celu powinniśmy mieć nie tylko spokojny sen najbliższych, ale także nasze zdrowie.
Chrapanie może bowiem prowadzić do występowania bezdechów sennych, których konsekwencje dla zdrowia mogą być poważne. Nieleczony bezdech senny może stać się przyczyną zawału serca. Problem jest na tyle istotny, że medycyna wypracowała skuteczne metody jego diagnozowania i leczenia chrapania a także bezdechu.
Typowe objawy bezdechu sennego to:
Jedną z metod leczenia chrapania jest wykonanie zabiegu chirurgicznego. Jednak, aby precyzyjnie zdiagnozować Pacjenta zalecane jest wykonanie badania endoskopii snu podczas, której Pacjent zostaje wprowadzony w stan farmakologicznego uśpienia, co pomaga precyzyjnie zdiagnozować źródło chrapania i bezdechu sennego oraz w sposób bardzo dokładny zastosować odpowiednią technikę operacyjną. Nowoczesne metody zapewniają bezpieczeństwo oraz precyzję, dlatego pacjent nie odczuwa dyskomfortu, a wyniki pozwalają ustalić, czy poszczególne objawy mają związek z zaburzeniami w zakresie górnych dróg oddechowych. Poprzez badanie pacjenta endoskopem, który wprowadzany jest przez nos, możemy precyzyjniej ocenić nieprawidłowości w budowie nosa, noso-gardła, zapadanie się tkanek gardła i ich wibrację podczas chrapania, nasady języka i krtani. Kamera wbudowana w endoskopie pozwala lekarzowi dokładnie obserwować przebieg badania na monitorze.
Leczenie chrapania
Endoskopia snu