BARDZO WAŻNA
Poprzez indywidualne podejście do każdego Pacjenta, a także zbadanie jego problemu oraz oczekiwań i potrzeb, precyzyjnie ustalany jest plan chirurgiczny, co pozwoli na dokładne określenie metodyki operacji i zwiększeniu jej skuteczności.
Dzięki dokładnej diagnozie i minimalnej ingerencjii chirurgicznej, oraz wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie otolaryngologii może znacznie poprawić się jakość i komfort życia Pacjenta.
Stosowane techniki mikrochirurgiczne, endoskopowe i minimalnie inwazyjne pozwalają na ustąpienie dolegliwości Pacjenta przy minimalnym okresie rekonwalescencji.
Dzięki minimalnej inwazyjności zabiegów okres rekonwalescencji przebiega z łagodniejszymi dolegliwościami.
W leczeniu używany jest najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, co pozwala na większą precyzję w diagnostyce oraz podczas wykonywania zabiegów operacyjnych.
Masz katar, a wydzielina spływa ci do gardła?
Masz trudności w swobodnym oddychaniu nosem i słabo czujesz zapachy?
Jeśli dodatkowo boli Cię głowa, a wszystkie te dolegliwości trwają dłużej niż 3 miesiące to prawdopodobnie cierpisz na przewlekłe zapalenie zatok przynosowych.
Objawy przewlekłego zapalenia zatok
Przewlekłe zapalenie zatok to choroba znacznie obniżająca komfort życia, a w szczególnych przypadkach może być niebezpieczna dla zdrowia. Jest to schorzenie trudne do leczenia i czasem wymaga interwencji chirurgicznej. W takim przypadku zalecane jest zastosowanie minimalnie inwazyjnej metody leczenia – zwanej chirurgią endoskopową zatok (FESS). Taki zabieg jest minimalnie inwazyjny i nie pozostawia żadnych blizn na ciele człowieka.
Operację najczęściej przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, czyli pełnym uśpieniu Pacjenta. Następnie przez dziurki od nosa wprowadza się specjalną kamerę (endoskop) oraz narzędzia mikrochirurgiczne. Obraz zatok przynosowych i przebieg całej operacji obserwuje się na monitorze. Obraz jest w dużym powiększeniu co umożliwia wykonywanie precyzyjnych cięć w obrębie naturalnych ujść zatok, których udrożnienie jest kluczowym elementem zabiegu. Czas trwania zabiegu zależy od rozległości operacji i może trwać do dwóch godzin.
Operację endoskopową zatok można również wykonać w tzw. chirurgii jednego dnia. Wtedy pobyt w szpitalu trwa kilka godzin. Kontrole pooperacyjne (jeśli są konieczne) składają się z kilku wizyt odbywających się w okresie do 6 tygodni. W trakcie tych konsultacji odbywa się czyszczenie zatok pod kontrolą endoskopu. Celem tych drobnych zabiegów jest kontrola nad procesem gojenia, aby nie doszło do wtórnego zarośnięcia naturalnych ujść zatok. Po około 3-4 tygodniach po operacji pacjent może wrócić do normalnego funkcjonowania, a jego jakość życia znacząco się poprawia.