BARDZO WAŻNA
Poprzez indywidualne podejście do każdego Pacjenta, a także zbadanie jego problemu oraz oczekiwań i potrzeb, precyzyjnie ustalany jest plan chirurgiczny, co pozwoli na dokładne określenie metodyki operacji i zwiększeniu jej skuteczności.
Dzięki dokładnej diagnozie i minimalnej ingerencjii chirurgicznej, oraz wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie otolaryngologii może znacznie poprawić się jakość i komfort życia Pacjenta.
Stosowane techniki mikrochirurgiczne, endoskopowe i minimalnie inwazyjne pozwalają na ustąpienie dolegliwości Pacjenta przy minimalnym okresie rekonwalescencji.
Dzięki minimalnej inwazyjności zabiegów okres rekonwalescencji przebiega z łagodniejszymi dolegliwościami.
W leczeniu używany jest najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, co pozwala na większą precyzję w diagnostyce oraz podczas wykonywania zabiegów operacyjnych.
Jestem specjalistą otorynolaryngologii – chirurgii głowy i szyi. Ukończyłem studia na wydziale lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2007 zdałem egzamin specjalizacyjny z zakresu chirurgii głowy i szyi i uzyskałem tym samym tytuł specjalisty otorynolaryngologii. W 2012 roku pod kierownictwem prof. dr hab. Pawła Stręka obroniłem pracę doktorską pod tytułem „Wpływ obecności biofilmów bakteryjnych na wyniki leczenia chorych z przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych” i uzyskałem stopień doktora nauk medycznych.
Pasjonuję się wąską dziedziną medycyny jaką jest chirurgia endoskopowa zatok i podstawy czaszki oraz chirurgią plastyczną nosa. Jestem członkiem Europejskiego Towarzystwa Rynologicznego (ERS) i Europejskiej Akademii Chirurgii Plastycznej Twarzy (EAFPS). Swoją wiedzę praktyczną z zakresu technik endoskopowych i chirurgii plastycznej nosa poszerzałem w trakcie wielu prestiżowych szkoleń i kongresów międzynarodowych min. w Mediolanie i Varese we Włoszech, u światowej sławy profesorów Pauolo Castelnuovo i Pietro Palma z Uniwersytetu Insubria, jak i w Holandii u prof. Gilberta Nolst Trenite z Academic Medical Center w Amsterdamie. Jest to wielki autorytet oraz autor książek z zakresu chirurgii plastycznej nosa. Doskonalenie w chirurgii plastycznej twarzy odbyłem również na międzynarodowym kongresie Nose&Face World w Rzymie zorganizowanym w 2012 roku przez International Federation of Facial Plastic Surgery Societies (IFFPSS), gdzie swoimi doświadczeniami dzielili się najbardziej utytułowani chirurdzy plastycy z całego świata.
Od 2013 roku współpracuje z Kliniką Neurochirurgii w Krakowie pod kierownictwem prof. Marka Moskały w zakresie endoskopowych operacji nowotworów podstawy czaszki i mózgu oraz operacji w obrębie oczodołu. Ta współpraca zaowocowała powstaniem unikatowego w skali kraju zespołu operatorów wyspecjalizowanych w minimalnie inwazyjnych endoskopowych zabiegach wewnątrzczaszkowych (Endoscopic Endonasal Neurosurgery).
Również od 2013 roku rozpoczęła się moja współpraca z Kliniką Chirurgii Szczękowo – Twarzowej pod kierownictwem prof. Jana Zapały. Ta współpraca zaowocowała wprowadzeniem minimalnie inwazyjnej chirurgii endoskopowej w obszar operacji szczękowo – twarzowych i stworzenie wyspecjalizowanego zespołu operatorów. Od 2014 roku ściśle współpracuję także z prywatną Kliniką na Podhalu – Medical Clinic Podhale, gdzie wykonuje zabiegi endoskopowe, jak i szereg zabiegów w zakresie chirurgii jednego
dnia.
Specjalizuję się także w leczeniu zaburzeń oddychania w czasie snu (chrapanie i bezdechy). Wiedzę w tym zakresie zdobywałem na licznych międzynarodowych kongresach min. w Grecji, Szwajcarii i Francji. Zaliczam się do grona lekarzy szkolących w zakresie leczenia chrapania metodą radiochirurgii.
W 2009 roku odbyłem kurs balonikowania zatok przynosowych w Newcastle w Wielkiej Brytanii i tym samym otrzymałem uprawnienia do wykonywania tego rodzaju operacji.
Jestem także członkiem konsylium onkologicznego Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie. Jestem autorem i współautorem wielu prac naukowych opublikowanych w piśmiennictwie polskim jak i zagranicznym. Uczestniczyłem w licznych krajowych i zagranicznych kongresach i sympozjach również jako wykładowca. Jestem również współautorem książki „Wybrane
zagadnienia z onkologii Głowy i Szyi” red. Jan Zapała, Grażyna Wyszyńska-Pawelec „